صالحی: این روزها که نفس استاد حکیمی در تنگناست،گویا نفس عالمی تنگ است

به گزارش سه‌شنبه شب ایرنا، صالحی در این توئیت افزود: استاد حکیمی دردانه ناشناخته است، با همه آثار کتبی و انفسی که بیش از نیم قرن از او به یادگار مانده است.

او ادامه داد: این روزها که نفس او در تنگناست، گویا نفس عالمی به تنگ آمده است. خداوندا این مرزبان معارف وحیانی را هم‌چنان پر نفس بدار. آمین یا رب العالمین.

به گزارش ایرنا، محمدرضا حکیمی اندیشمند دینی و نویسنده در ۱۴ فروردین ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. وی در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شد و تا ۲۰ سال در این حوزه به تحصیل پرداخت.

محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سیدمحمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری از مهم‌ترین استادان حکیمی بوده‌اند.

از آثار محمدرضا حکیمی می‌توان به الحیاة، خورشید مغرب، عقل سرخ، عاشورا: مظلومیتی مضاعف، شیخ آقا بزرگ تهرانی، تفسیر آفتاب، فریاد روزها، سپیده باوران، گزارش (برگرفته از الحیاة) و … اشاره کرد. 

استاد حکیمی دو هفته بعد از دریافت دوز دوم واکسن کرونا به دلیل کم شدن اشتها با ضعف شدید جسمانی مواجه شدند و با توجه به علائمی که داشتند به تشخیص پزشکان در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت مراقبت قرار گرفتند.

مجله اینترنتی رمان

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

برای پیشبرد فرهنگ نیازمند هم‌افزایی همه بخش‌های کشور هستیم

به گزارش ایرنا، علی خضریان روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص جلسه …